Patarimai ir pasiūlymai

Skarda ar aliuminio plastiko kompozitas

Nusprendėte gaminti informacinį stendą, kuris kabės lauke, tačiau nenumanote kuri plokštė  geresnė – skarda ar aliuminio kompozito plastikas ?

Metalams būdingos savybės:

  • Degimas arba rūdijimas, pvz., 2Mg(k) + O2(d) → 2MgO(k)

Lipdukas ant plieno, nepraėjus net keletai metų – sutrūkinės. Esant atšiauriems orams, metalas trauksis, o esant karštiems orams – plėsis. Todėl, lipdukas galiausiai ims trūkinėti. Taip pat metalui būdinga  korozija. Tai metalo irimas dėl fizikinės ir cheminės sąveikos su aplinka, kai metalas pereina į oksiduotą būklę ir praranda jam būdingas savybes.  Kadangi rūdys yra purios, korozija plinta gilyn ir apima visą plokštę.

Tačiau kalbant apie aliuminio kompozito plokštę, ji yra ilgaamžė. Metalas, šiuo atveju aliuminis, koroduodamas apsitraukia plona, standžia, deguonies nepraleidžiančia plėvele, kuri saugo metalą nuo tolesnės korozijos. Taip pat plokštė pasižymi ypatingu atsparumu nepalankioms oro sąlygoms, saulės spindulių poveikiui. Plokščias paviršius yra labai atsparus braižymui ir dėka  fluoro polimero dangos yra netepus, mikrobiologiškai atsparus. Todėl, užklijuota informacija, nesutrūkinės.

Pastabos: aliuminio kompozito plokštė – tvari, atspari atmosferos poveikiui, nereikalaujanti kasmetinių papildomų išlaidų.

Vaizdinės informacijos apsauginė plėvelė – blizgi ir matinė

Kuo yra praktiškesnė blizgi apsauginė plėvelė? –  Lipdukas ar plakatas yra papildomai laminuojamas, specialia plėvele, šiuo atveju blizgia, kad taptų atsparesnis atmosferos poveikiams, ar smulkiam vandalizmui.

Norimos informacijos padengimas matine plėvele lengvai paslėps stendo minimalius trūkumus. Tokius kaip, nežymius įlenkimus ar duobutes.

Pastabos:

  • Reakcija su rūgštimis, pvz., 2Na(k) + 2HCl(aq) → 2NaCl(aq) + H2(d)

Naudojant spec. priemones, skiediklį ar pan. lengvai nuvalysite nepageidaujamus prierašus nuo blizgios plėvelės.

 Metalo plokštė, blizgus info. lipdukas.

Metalo plokštė, blizgus pav.

Aliuminio kompozito plokštė, matinis info. lipdukas.

aliumine komp. plokštė